VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2019
Next
Previous

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2019

Parodos data

2019 vasario 21 - 24 d. Parodos darbo laikas Look

Parodos vieta

Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo", Laisvės pr. 5, Vilnius. Parodų salės 1, 2, 3, 4, 5.

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ. „Po dvidešimties metų“

Prieš du dešimtmečius, 2000 m., gimė renginys, į kurį kasmet pasineria vis daugiau skaitančiųjų ir kuris užaugo į didžiausią knygų bičiulių susitikimą Baltijos šalyse. Dvidešimt metų čia kasmet susitinka rašytojai ir skaitytojai, leidėjai ir vertėjai, iliustruotojai ir spaustuvininkai, bibliotekininkai ir knygynų darbuotojai.

Per dvi dešimtis metų išmokome skaityti – ženklus, raides, knygas, spalvas, raštus ir formas, siekdami vis įdomesnio turinio.

Per dvi dešimtis metų pasikeitė pačios knygos – tekstai, istorijos, kalbos. Popierius, piešiniai, tipografija. Viršeliai, puslapiai, apimtys.

Per dvi dešimtis metų subrendo naujos rašytojų kartos: poetų, dramaturgų, publicistų, vertėjų. Per dvi dešimtis metų mes sutikome daug pasaulinio lygio žvaigždžių ir atradome tuos, kurių žodžiai ir mintys pataiko tiesiai į širdį.

Per dvi dešimtis metų subrendo, baigė mokslus ir užaugino savo vaikus knygų skaitytojai. Šiandien jaunoji knygių karta tęsia prieš dvi dešimtis metų sumanyto renginio kelią.

„Po dvidešimties metų“ – tokia tema knygų bičiulius pasitiks užaugusi, jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Atsigręšime atgal ir žvilgsniu prabėgsime per visus dvidešimt metų matuodami, kaip keitėmės, ar ko nepamiršome, ar branginame tai, kas geriausia, ar nenutolome.

Ir tuo pačiu žvelgsime į ateitį, nes Vilniaus knygų mugė – ne tik įvertinta ir gerbiama, ji – jauna, dinamiška, žiūrinti į priekį, veikli, smalsi. Tai tarsi pilnas gyvybės nuotykis, įkvepiantis ne tik dvidešimtmečius, bet ir tuos, kurie prieš 20 metų buvo dvidešimtmečiai.

  

Jubiliejinė Vilniaus knygų mugė lankytojus pasitiks su itin plačia kultūrine programa, atvers naujas erdves, pakvies į susitikimus su lietuvių ir užsienio autoriais, pasiūlys naujų renginių bei pateiks nemažai gimtadienio staigmenų.

Taigi, 2019-aisiais vasario 21–24 dienomis kviečiame švęsti. Tegu nuotykis tęsiasi! 

Kuo ypatinga VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ?

Vaikų literatūros salė. Šioje salėje pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Jaunieji skaitytojai čia turi savo erdvę, kurioje gali nevaržomai žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyksta specialiai įrengtoje „scenoje vaikams“.

Kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje 2003 metais. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kasmet kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais, iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio.

Forumas-LRT studija. Nuolatinis mugės partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija – tiesiogiai iš Forumo-LRT studijos transliuoja radijo laidas, filmuoja interviu su rašytojais, menininkais, kuria reportažus. Taip pat kiekvienais metais čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Klube diskutuoja garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

Muzikos salė – 2015 metais duris atvėręs projektas išsyk tapo lankytojų mėgstama ir vertinama erdve. Čia skamba įvairiausios tematikos muzika: nuo hip hopo iki klasikinės, nuo roko iki folkloro, lankytojai bendrauja su žymiausiais šalies atlikėjais, kviečiami klausytis gyvo garso koncertų ir pokalbių salės scenose. Muzikos salės organizatorė – Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

Knygos kino salė. Mugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.

Literatų svetainėje ilgaisiais penktadienio ir šeštadienio vakarais skaitomos eilės ir skamba muzika.

Bibliotekų erdvė. Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė jaunimui.

Bukinistų pasažas. Kitokia mugės erdvė, įdomi tiems, kurie žavisi senomis knygomis ar klausosi vinilinių plokštelių.  

Mugės darbo laikas:

Vasario 21 d. 10.00–19.00 val. BIČIULIŲ DIENA
Vasario 22 d. 10.00–21.00 val. DAR ILGESNIS PENKTADIENIS*
Vasario 23 d. 10.00–21.00 val. NEKASDIENIŲ PASIMATYMŲ DIENA
Vasario 24 d. 10.00–17.00 val. ŠEIMOS SEKMADIENIS

*penktadienį nuo 21.00 val. iki 23.00 val. vyks specialus Vilniaus knygų mugės 20-mečio renginys Muzikos salėje

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2018 STATISTIKA

next
prev

564

Renginiai

18.500 kv.m.

Bendras mugės plotas

67.123

Lankytojai

370 iš 10 šalių

Dalyviai

285

Akredituoti žurnalistai

53 iš 21 šalies

Užsienio svečiai
Mugės organizatoriai
Vilniaus knygų mugę globoja
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Mugės kultūrinės programos rėmėja
Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija
Mugės partnerė
Vilniaus miesto savivaldybė
Pagrindinis informacinis partneris
Mugės draugai
Parodos kontaktai